Cep MobilTEKNOLOJİ

Galaxy S10E Bataryası Sınıfta Kaldı

Satışa sunulmasıyla birlikte çeşitli testlere tabi tutulan Samsung’un yeni modeli S10E, batarya konusunda kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı.

Samsung yeni S serisi modellerini 20 Şubat’ta düzenlediği etkinlikle tanıtmıştı. Bu etkinlikte 3 farklı özelliklerdeyeni S modellerini teknoloji tutkunlarının beğenisine sunulmuştu. Yeni S serisi modelleri içerisinde en çok dikkat çekeni ise farklı renk seçenekleri, kompakt yapısı ve uygun fiyatıyla Galaxy S10E olmuştu.

Satışa sunulmasıyla birlikte çeşitli testlerden geçen Samsung S10E, batarya konusunda ise sınıfta kaldı. Telefonun yoğun bir kullanımda yalnızca 7 saatlik pil ömrü sunuyor olması, kullanıcıların kafasında soru işaretleri bıraktı. XR’ın 11 saat gibi bir kullanım ömrü sunmasına karşın, S10E’nin 7 saatte kalması,teknoloji tutkunları tarafından yoğun şekilde eleştrildi.

Aslına bakılırsa pil sorunu S10 modellerinin üçünde de mevcut. Zira S10+ bile devasa bataryasına karşın 7 saat 59 dakikalık bir pil ömrü sunuyor. Kullanıcılar yeni samsung modellerinin hayal kırıklığı yaşattıklarını söylüyor.

Samsung’un geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Note 9 bile 8 saaat 56 dakikalık pil ömrüne sahipti. Dolayısıyla yeni S modellerinin batarya performansı konusunda bu kadar verimsiz olması, kullanıcıların canını hayli sıkmış gibi görünüyor. Yine de bu olumsuz durumun, şimdilik S10 satış rakamlarına etki etmeyeceği söyleniyor..

KAYNAKBURDA

Benzer İçerikler
BilimTEKNOLOJİ

Devrim Niteliğindeki Parmak İzi İle Sarhoşluk ve Uyuşturucu Testi Geliştirildi

TEKNOLOJİUzay

400 Kişilik Yapay Yerçekimli Uzay Oteli 2025'te Hizmete Başlayacak

Cep Mobil

Android Telefonlar İçin Tasarlanmış En İyi 10 Video Düzenleme Uygulaması

Cep MobilTEKNOLOJİ

Sağlamlığı ile Gündem Olan LG Q70'in Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir