SAĞLIK

Kanser Belirtileri Nelerdir, Nelere dikkat Etmeliyiz?

Kanser Hastalığı Çaresi bulunamamış insanoğlunu tehtit eden en kötü hastalıkların başında gelmektedir. Ama erken evrede tespit edildiği zaman tedavi yöntemleride mevcuttur. Bu hastalığın belirli bazı belirtileri vardır peki nedir bu belirtiler nasıl önlem almalıyız bu yazımız da size bu konu hakkında faydalı bilgiler sunmaya çalıştık.
 

Aniden Gelen İştahsızlık ve Kilo Kayıpları

Hastalığın ilk aylarında aniden vücut ağırlığının  10 veya 15 kilosunun gitmesi.  Ani kilo kaybı özellikle; pankreas, mide, gırtlak, akciğer veya ilerlemiş diğer tüm kanserlerde görülebilir. İştahsızlık ve kilo kaybı, guatr ve diyabet gibi hastalıkların da belirtisi olabilir. Kilo kayıpları aniden olduysa mutlaka doktorunuza görünmelisiniz..

Durmadan Süren Yüksek Ateş

Herhangi bir soğuk algınlığı grip, nezle gibi hastalıkların dışında yükselen ve tüm tedavi yöntemlerine rağmen inmeyen ateş önemli bir belirtidir. Ateş Konusunda da dikkat etmelisiniz.
 

Artan Yorgunluk

Fazla efor sarfetmemenize rağman aniden çöken yorgunluk, normal bir yürüyüşte bile aşırı yorgunluk hissediyorsanız doktorunuza mutlaka görünmelisiniz. Bu gibi durumlar lösemi gibi kanser hastalığı belirtisi olabilir.
 

Vücuttaki Ani Kanamalar

Herhangi bir darbeye maruz kalmaksızın vücutta oluşan morluklar , küçük kırmızımsı noktalar cilt ve ağız içi kanamalar lösemi hastalığının gelişmiş belirtileridir..
 
 

Nedenini Çözemediğiniz Ağrılar

Vücudunuzun çeşitli bölgelerinde sebepsiz oluşan ağrılar tümörün belirtileri olabilir.
 

Huzur Bozan Şikayetler

Vücudunuzda sizi rahatsız eden ve tekrarlayan tüm şikayetlerinizin mutlaka kanserle ilişkisini araştırmalısınız..
 
Kanser gibi hastalıkları ne kadar erken tanısını yaptırırsanız o kadar kolay kurtulabilirsiniz. Baştan salma yaparsanız altından kalkamayacağınız sıkıntılara girersiniz. Hatta bu sizi erken ölüme dahi götürebilir..

Benzer İçerikler
SAĞLIK

Uyurken Ağızdan Neden Su Gelir, Çözümü Nedir ?

SAĞLIK

Kalbi Koruyan Mucizevi 20 Besin

SAĞLIK

Karbonhidrat Nedir, Hangi Besinlerde Bulunur, Faydaları Nelerdir ?

BilgiSAĞLIK

Kan Grubunuz Cinsel Hayatınızı Etkiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir