SİNEMA

IMDB Sıralamasına Göre En İyi 30 Jason Statham Filmi – Jason Statham Filmleri

Aksiyon filmlerinin en sevilen oyuncularından Jason Statham’ın en iyi filmleri, soluksuz izleyeceğiniz macera ve aksiyonun eksik olmadığı Jason Statham filmleri:

1- Kapışma: Snatch (2000) – IMDB: 8.3

Tür: Polisiye, Komedi


Tür: Polisiye, Komedi
Londra’nın suçla örülü yeraltı dünyasında vuku bulan iki farklı hikayeyi ele alan filmin yönetmen koltuğunda Guy Ritchie oturuyor. Jason Statham’a filmde Brad Pitt ve Vinnie Jones gibi ünlü isimler eşlik ediyor. Snatch’te garip boksörler, kurnaz menajerleri, Rus mafyası, ne yaptığını bilmeyen soyguncular, bir elmas ve Londra’nın yeraltı dünyasında geçen birbirinin yolunu kesen iki hikayeyi izliyoruz.

2- Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana: Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998) – IMDB: 8.2


Tür: Polisiye
Guy Ritchie’nin yönetmenliğini yaptığı Ateşten Kalbe Akıldan Dumana, bir arkadaş grubunun hayatına odaklanmaktadır. Dahice bir plan yapan bu arkadaş grubu kumarda yüklü bir miktar kazanmayı hedeflemiştir. Başlarına beklenmedik olaylar gelen bu dört arkadaşın mücadelesini izliyoruz.

3- Banka İşi: The Bank Job (2008) – IMDB: 7.3


Tür: Gerilim, Polisiye
Kraliyet ailesiyle bağlantıları olan cinayet, yolsuzluk ve seks skandalını konu alan hikayesiyle The Bank Job, 2008 yapımı bir polisiye gerilim filmidir. Tesadüfen bulunan yolsuzluk ve skandallara sürükleyecek saklı kalması gereken sırlar ile başa çıkabilecekler mi?

4- Hızlı Ve Öfkeli 7: Fast And Furious 7 (2015) – IMDB: 7.2


Tür: Aksiyon, Macera
Dominic Toretto ve ekibi bu sefer karşısında kardeşinin intikamını almak için her şeyi yapabilecek Deckard Shaw’ı bulur. Uzun süredir süregelen film serisinin yıldızlarına Jason Statham, Deckard Shaw kötü karakteri olarak katılmıştır.

5- İtalyan işi: The Italian Job (2003) – IMDB: 7.0


Tür: Aksiyon, Gerilim, Polisiye
F. Gary Gray’in yönetmen koltuğunda oturduğu The Italian Job, 1969 yılında Michael Caine’in başrolü canlandırdığı, Peter Collinson yapımı filmin, bu kez Mark Wahlberg, Charlize Theron ve Edward Norton’dan oluşan bir oyuncu kadrosu ile yeniden beyaz perdeye aktarılmış versiyonudur. 1969 yılındaki İngiliz yapımı filmin yeniden çevrimi olan filmde Jason Statham, soygun ekibindeki Handsome Rob adlı karaktere hayat vermiştir.

6- Tetikçi: Crank (2006) – IMDB: 7.0


Tür: Aksiyon, Gerilim
Mark Neveldine ve Brian Taylor’ın yönetmenliğini birlikte yaptığı Crank’ta Chev, bir tetikçidir ve aslında bu işe son verme kararı almıştır. Umulmadık bir anda kendisine enjekte edilen bu zehirden kurtulana dek hayatta kalmasının bir tek yolu vardır. Arkadaşı ve doktoru olan Miles, panzehir bulunana dek adrenalin seviyesini yüksek tutması gerektiğini söyler. Heyecanlı ve aksiyon dolu Crank’ta o tehlikeli anlar tam da burada başlar..

7- Ajan: Spy (2015) – IMDB: 7.0


Tür: Aksiyon, Komedi
Melissa McCarthy tarafından oynanan masa başı işinde tıkılı kalmış bir CIA analisti, küresel bir felaketi başlatacak bir silah kaçakçısını durdurma görevi için gönüllü olur. Jason Statham yardımcı bir rolle komedi türünde de başarılı olabileceğini kanıtlamıştır.

8- Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw (2019) – IMDB: 6,9


Tür: Aksiyon
Amerika’nın Diplomatik Güvenlik Hizmetlerinin sadık bir ajanı olan Luke Hobbs ile eski bir İngiliz askeri elit ajanı olan Deckard Shaw, yıllar boyu birbirlerini yenmeye çalışsalar da bu kez birlikte hareket etmek zorundadır. İnsanlık, büyük bir biyolojik tehdit ile karşı karşıyadır. Siber genetik ile güçlendirilmiş anarşist Brixton, insanlığın değişmesine neden olabilecek olan biyolojik virüsü ele geçirir. Dünyayı tehlikeye sokan Brixton’ı yenmek zorunda olan iri kıyım kanun adamı Hobbs ile kanunları hiçe sayan Shaw’un güçlerini birleştirip, birlikte mücadele etmekten başka şansı yoktur.

9- Taşıyıcı: The Transporter (2002) – IMDB: 6.8


Tür: Aksiyon, Polisiye, Gerilim
Corey Yuen, Louis Leterrier’in birlikte yönettiği The Transporter, hayatının bir kısmını bir özel operasyon biriminin önemli bir parçası olarak geçiren Jason Statham (Frank)’in hayatına odaklanmaktadır. Frank bilmediği ve öğrenmek istemediği müşterilerinden paketler alarak onları istenilen yerlere ulaştırır. Bir gün aldığı paketin içindeki hareket etmeye başladığında, bütün kurallarını bozacaktır.

10- Hızlı Ve Öfkeli 8: The Fate of the Furious (2017) – IMDB: 6.7


Tür: Aksiyon, Gerilim
Hızlı ve Öfkeli film serisinin sekizincisinin yönetmen koltuğunda F. Gary Gray’in oturuyor. Yapımın oyuncu kadrosunda Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham,Charlize Theron, Lucas Black ve Kurt Russell gibi isimler alıyor. Suça bulaşmış olan ekip artık sakinleşmiş ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istediklerine karar vermişlerdir. Dom ve Letty evlenip balayına giderlerken Brian ile Mia da emekli olmaya karar vermiştir. Dünya turu yapan ekip her ekip üyesinin temize çıkmasıyla birlikte normal hayatlarına geri döner.

11- Mekanik: The Mechanic (2011) – IMDB: 6.6


Tür: Aksiyon, Gerilim
Uzman bir kiralık katil işinin nasıl olduğunu bir çaylağa öğretmektedir. Ancak bu sırada suikast örgütünün başı öldürülünce, uzman ve çaylak ortak olup bu işi kişisel ve aksiyon dolu bir görev haline gelecektir. Simon West’in yönetmenliğini üstlendiği bu filmin başrollerinde Jason Statham, Ben Foster, Donald Sutherland gibi isimler yer almaktadır.

12- Cehennem Melekleri 2: The Expendables 2 (2012) – IMDB: 6.6


Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim
Başrollerinde Sylvester Stallone, Liam Hemsworth, Randy Couture gibi ünlü isimlerin yer aldığı The Expendables 2’nun yönetmenliğini Simon West üstlenmiştir. 80’ler ve modern aksiyon yıldızlarından oluşan ekip yeni ve kolay olarak gördükleri görevlerini tamamlarken içlerinden birisini kaybederler. Bütün Expendables ekibi kaybettikleri arkadaşları için intikam yüklü görevlerine yoğunlaşacaktır.

13- Sıradışı Sanıklar: Mean Machine (2001) – IMDB: 6.5


Tür: Komedi
Hapse giren bir futbol yıldızının, diğer mahkumlarla birlikte gardiyanlara karşı bir futbol maçı düzenlediği Mean Machine filminin yönetmenliğini Fabien Onteniente yapmıştır. Başrolde gördüğümüz Vinnie Jones, James Flemyng ve Jason Statham tekrardan bir filmde bir araya gelmiştir.

14- Londra: London (2005) – IMDB: 6.5


Tür: Romantik, Dram
Başrollerinde Jessica Biel ve Jason Statham’ın yer aldığı romantik, dram filmi London’ın yönetmen koltuğunda Hunter Richards oturuyor. Syd (Chris Evans), kız arkadaşı London (Jessica Biel) tarafından terk edilmiştir. Birkaç ay sonra New York’taki bir çatı katındaki partide Bateman (Jason Statham) adındaki gizemli İngiliz bir adamın yardımıyla eski kız arkadaşını geri kazanmaya çalışacaktır.

15- Ölüm Hattı: Cellular (2004) – IMDB: 6.5


Tür: Gerilim
Genç bir adamın telefonu beklenmedik bir zamanda bilinmeyen bir numara tarafından çalar. Telefonun diğer ucundaki kadın kaçırıldığını ve kocasının ve çocuklarının da tehlikede olduğunu söyler. David R. Ellis’in yönetmenliğini yaptığı Cellular filminin oyuncu kadrosunda ise, Kim Basinger, Chris Evans, Eric Christian Olsen gibi isimler yer alıyor.

16- Kaos: Chaos (2005) – IMDB: 6.5


Tür: Aksiyon, Gerilim
Tony Giglio’nun yönetmenliğini yaptığı Chaos filminin başrollerinde Jason Statham, Ryan Philippe ve Wesley Snipes gibi isimler yer alıyor. Bir çaylak ve bir görmüş geçirmiş polis memuru ünü bütün mecralara yayılmış bir banka soyguncusunun peşine düşecektir. Film daha sonra Expendables serisinde bir araya gelecek Jason Statham ve Wesley Snipes’ı ilk kez beyaz perdede buluşturur.

17- Ölüm Yarışı: Death Race (2008) – IMDB: 6.4


Tür: Aksiyon, Gerilim
Dünyayı kasıp kavuran en büyük spor bir yarış olmuştur. Bu araba yarışında mahkumlar galip gelmek için birbirlerini öldürmelidirler. 1975’teki Death Race 2000 filminin 2008 yılında yeni versiyonu olan bu filmin yönetmenliğini Paul W.S. Anderson üstlenmiştir.

18- Taşıyıcı 2: Transporter 2 (2005) – IMDB: 6.3


Tür: Aksiyon, Gerilim
Frank bu sefer Miami’de taşıyıcılık işini başarılı bir şekilde sürdürürken karşımıza çıkıyor. ABD’nin kıdemli yetkililerinden birinin oğlunun kaçırılması üzerine Frank o çocuğu bulmalı ve korumalıdır.

19- Suikastçı: War (2007) – IMDB: 6.2


Tür: Aksiyon, Gerilim
Çinli aksiyon yıldızı Jet Li ve Hollywood filmlerinin gözde ismi Jason Statham’ı ilk defa birlikte gördüğümüz War filminin yönetmen koltuğunda Philip G. Atwell oturuyor. Bir FBI ajanı, ortağını öldüren gizemli suikastçiyle intikam alma amacıyla karşı karşıya geldiği bu film, oldukça keyifli dakikalar geçirebileceğiniz aksiyon filmlerinden biridir.

20- Parker (2013) – IMDB: 6.2


Tür: Aksiyon, Gerilim
Taylor Hackford’un yönetmen koltuğunda oturduğu Parker filminin başrollerinde Jason Statham, Jennifer Lopez, Michael Chiklis gibi ünlü isimler yer alıyor. kibi tarafından ihanete uğrayan kuralcı hırsız Parker (Jason Statham), kılık değiştiriyor ve gizemli bir kadınla (Jennifer Lopez) ortak olarak ekibinin gerçekleştireceği son soygunu bütün gücüyle bozmaya çalışıyor.

21- Ölümcül Takip: Blitz (2011) – IMDB: 6.2


Tür: Aksiyon, Gerilim
Elliott Lester’in yönetmenliğini yaptığı Blitz filminde Jason Statham, Paddy Considine, Aidan Gillen gibi isimler boy göstermektedir. İrlandalı ünlü suç romanı yazarı Ken Bruen’in 2002’deki aynı isimli kitabından uyarlanan bu filmde katı bir polis kendi meslektaşlarını öldüren bir seri katili yakalamak için görevlendirilir.

22- Koruyucu: Safe (2012) – IMDB: 6.5


Tür: Aksiyon, Gerilim
Mei isimli 10 yaşındaki Çinli küçük bir kız çocuğunun matematik zekası etrafında şekillenen Safe filminin başrollerinde Jason Statham, Robert John Burke, Chris Sarandon gibi önemli isimler yer almaktadır.

23- Sivil Cephe: Homefront (2013) – IMDB: 6.5


Tür: Aksiyon, Gerilim
Jason Statham, James Franco VE Winona Ryder’ın başrollerinde yer aldığı Homefront filminin yönetmeni Gary Fleder’dır. Eski bir DEA ajanı ailesiyle birlikte çatışmalardan uzak, sessiz bir kasabaya taşınır. Her şey yolunda gibi görünürken kısa süre sonra burada da yerel uyuşturucu çeteleriyle karşı karşıya gelecektir.

24- Cehennem Melekleri: The Expendables (2010) – IMDB: 6.5


Tür: Aksiyon, Macera
Slyvester Stallone, Jason Statham ve Jet Li gibi aksiyon türünün yıldız isimlerinden oluşan filmde, bir diktatörü tahtından indirmek için CIA, eski ve emekli askerlerden oluşan bir paralı asker ekibini görevlendirecektir.

25- Killer Elite (2011) – IMDB: 6.5


Tür: Aksiyon, Gerilim
Aksiyon filmlerinin karizmatik oyuncusu Jason Statham ve yılların eskitemediği oyuncu Robert De Niro’nun bir araya geldiği Killer Elite 2011 yılında vizyona girmiş en iyi aksiyon filmlerinden biridir. İngiliz Gizli Servisi’nin eğitimli ve emekli üyelerinden biri, kendisini yetiştiren kişi zor durumda kalınca bu tehlikeli hayata geri dönmek zorunda kalır. Fakat dostunu kurtarmak için girişeceği bu macerada, karşısında en az kendisi kadar yetenekli bir diğer ajan bulunmaktadır.

26- Tabanca: Revolver (2005) – IMDB: 6.4


Tür: Polisiye – Aksiyon
Kumarbaz Jake Green (Jason Statham), bu sefer girdiği oyunda sadece parasını değil, hayatını da masaya koyacaktır. Film, sinema sektörüne beraber giriş yapan aktör-yönetmen ikilisi Jason Statham ve Guy Ritchie’yi yeniden buluşturur.

27- Cehennem Melekleri 3: The Expendables 3 (2014) IMDB: 6,1


Tür: Aksiyon
Barney Ross ve askerlerinin son görevi tehlikeli bir silah tüccarının peşine düşmek ve elindeki güçlü silahın yanlış kişilere ulaşmasını önlemektir. Ne var ki bu tüccarın, bir zamanlar Barney’nin ortağı olan ve ekibi birlikte kurdukları Conrad Stonebanks olduğu anlaşılır. İşin ilginç yanıysa Barney, eski partnerini yıllar önce öldürdüğünü zannetmektedir! Ekibin Stonebanks’i durdurmak için başlattığı çatışma başarısızlıkla sonuçlanır, Stonebanks bir şekilde kaçmayı başarır. Ekip artık önemli bir kararın eşiğine varmıştır. Barney eski ekibi emekliye ayırır ve genç yeteneklerle kurulu yeni bir ekip oluşturur. CIA’nin de işlerin içine dahil olmasıyla alevlenen aksiyon dolu macerada Stonebanks’in tek hedefi Cehennem Melekleri’ni yok etmek olur.

28- Taşıyıcı 3: Transporter 3 (2008) IMDB: 6,1


Tür: Aksiyon , Macera , Suç
Frank, Marsilya’daki Ukrayna Çevre Koruma Ajansı Başkanı Leonid’in kaçırılan kızı Valentina’yı Karadeniz kıyısındaki Odessa’ya götürmekle yükümlüdür. Frank, yolculuk sırasında bir yandan bu işi alması için baskı yapan insanlarla uğraşırken bir yandan da Vasilev tarafından gönderilen ajanlarla başa çıkmak zorundadır. Yolculuk sırasında Frank ile Valentina birbirlerine aşık olurlar.

29- Meg Derinlerdeki Dehşet: The Meg (2018) IMDB: 5,7


Tür: Bilim Kurgu , Aksiyon , Korku
Denizci subay ve aynı zamanda ünlü bir dalgıç olan Jonas Taylor (Jason Statham) Mariana Çukuru yakınlarında başına gelen korkunç olayın ardından ekibinin büyük kısmını terketmiş, kendi hayatını kurtarsa da rütbesini, ailesini ve tüm şerefini kaybetmiştir. Görev sırasında gördüğü ve ekibini terketmesine neden olan devasa köpekbalığına ise kimse inanmamıştır. Aradan yıllar geçtikten sonra Taylor, bir başka görev için çağrılır. Eski karısının da mürettebat arasında bulunduğu bir denizaltı, aynı sularda dibe çökmüştür. Ancak karşılaştığı devasa yaratık, Taylor’ın aklından hiç çıkmamıştır, bu yüzden kurtarma operasyonuna katılmadan önce tüm korkularıyla yüzleşmesi gerekecektir.

30- Suikast (2016) IMDB: 5,7


Tür: Aksiyon , Gerilim , Suç
İlk filmdeki maceralarından sonra Arthur Bishop (Jason Statham), suikastçilik işini bırakmaya karar vermiştir. Ancak sevgilisi Gina (Jessica Alba) çok güçlü ve tehlikeli bir adam tarafından kaçırılınca, onun hayatını kurtarabilmek için yeniden eski işine dönmek zorunda kalacaktır. Görevi, dünyanın 3 farklı yerindeki birbirinden zor suikastleri gerçekleştirmek ve onlara kaza süsü vermektir.

Benzer İçerikler
SanatSİNEMA

Süper Kahramanlara Benzeyen Türk Ünlüler

SİNEMA

Tüm Zamanların En İyi Yetişkin Erotik İçerikli 35 Filmi

SİNEMA

Gelmiş Geçmiş En İyi 50 Korku ve Gerilim Filmi

SİNEMA

IMDb Sıralamasına Göre En İyi 30 Hint Filmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir