SİNEMA

SİHİR VE BÜYÜCÜLÜK KONULU EN İYİ 15 FİLM

Sihirbaz konulu fantastik filmlerini sevenler için en çok izlenen filmleri listeledik. aşağıdaki filmler sizlere harika bir görsel şölen yaşatacak. İzlerken sıkılmayacağınız en iyi sihir ve büyü filmleri..
 

1- Pamuk Prenses ve Avcı (Snow White and The Huntsman) 2012

Bu kaliteli yapımda, kötü kalpli kraliçe sonsuz güç için yeryüzünde kendisinden daha güzel olan tek kişiyi yani Pamuk Prensesi  ortadan kaldırmak için en yetenekli avcıyı görevlendirir. Fakat Pamuk Prensesin insanlığı karanlıktan kurtaracak güce olduğunun farkında bile değildir. Kendisini öldürmeyen Avcı’dan savaş sanatı eğitimi alan prenses şimdi bölge halkını karanlıktan kurtarmak için macera ve sihir dolu bir mücadeleye girecek.
 

2- Prestij (The Prestige) 2006

Prestij adlı filmde, birbirini yenmeye çalışan iki meşhır sihirbazın hikayesini anlatılıyor. 19.yüzyıl sonlarında Londra’da Robert Angier, sevgili eşi Julia McCullough ve Alfred Borden hem arkadaştırlar hem de bir sihirbazın asistanlarıdırlar. Bir gösteri esnasında Julia ölünce Robert, onun ölümünden Alfred’i suçlar ve birbirlerine düşman hale gelirlerr. Zaman içinde ikisi de hem ünlü olurlar hem de rakip sihirbazlara dönüşerek birbirlerinin sahne üstünde performansını sabote etmeye kalkışırlar. Alfred başarılı bir hile yapınca Robert, rakibinin sırrını çözmek konusunu takıntı halinde getirir ve trajik olaylar ardı ardına gelişir..
 

3- Sindirella (Cinderella) 2015

Klasik Cinderella hikayesinin modern sinema uyarlamasında Ella’nın tüccar babası, annesinin trajik ölümünden sonra başka bir kadınla evlenir. Çok sevdiği babasına destek olmak için Ella yeni üvey annesi Tremaine’i ve üvey kız kardeşleri Anastasia ve Drizella ile yaşamak zoeunda kalır. Ancak Ella’nın babası da aniden ölünce, genç kız bu zalim üvey anne ve kız kardeş ile baş başa kalacaktır. Kısa zaman içinde kendi evinde bu üç kadının hizmetçisi durumuna düşer ve herzaman dışlanır ve hor görülür. Umutsuzluğa kapılan genç kadının tek kurtuluşu, şehirde düzenlenlenecek olan ve tüm genç kızların katılacağı geleceğini değiştirecek o balodur… 
 

4- Malefiz (Maleficent) 2014

Klasik bir hikayenin sinema uyarlaması.Küçükken insanların orman krallığına saldırdıklarını gördükten sonra kindar ve taş kalpli bir kahramana dönüşen peri Malefiz, insanların kralının kızı olan prenses Aurora’yı lanetler. Fakat Aurora büyüdükçe, Malefiz onun gerçek barışı sağlayacak yegane anahtar olduğunu fark edecektir. Ve iyilerin ve kötülerin mücadelesi başlayacaktır. 
 

5- Canavarın Çağrısı (A Monster Calls) 2016

12 yaşındaki Conor canavarlar ve peri masallarının fantastik dünyasına geçmek üzeredir. Annesinin hastalığı ile ilgilenen Conor, aynı zamanda pek canayakın olmayan büyükannesi ile yaşamak zorundadır. Bulunduğu okul eğitimle alakası olmayan zorbalarla doludur. Conor’un babası ise ondan binlerce mil uzakta, Amerika’da yaşamaktadırr. Conor bu korkutucu gerçeklerden uzaklaşmak için fantastik varlıkların hüküm sürdüğü hayal dünyasına küçük bir yolculuğa başlayacaktır. Bir gece yarısında yatak odasının penceresinde beliren 13 metrelik porsuk ağacı, o geceden sonra her akşam aynı saatte Conor’a kendisini göstermeye başlayacaktır. Bu canavarın Conor’a anlatacağı hikayeler vardır ve Conor’un bu hikayeleri dinleyip kafasında canlandırması konusunda ımeraklıdır. Bu kadim, vahşi ve acımasız Canavar, Conor’un cesaret, inanç ve gerçeklik ile dolu yolculuğunda ona rehberlik edecektir.
 

6- Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar (Fantastic Beasts and Where to Find Them) 2016

JK Rowling’in aynı isimli fantastik ansiklopedik kitabına dayanan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filmi fantastik yaratıklar hakkında bir kitap yazan bir yazarın gezi notları olarak izleyicinin karşısına çıkıyor. Harry Potter’ın onun kitabını okumasından 70 yıl önce kitabı yazmış olan Newt Scamander’ın New York’ta yaşadığı maceraları konu alan kitap genç kaşifin New York’un gizli cadı ve büyücü komitesiyle yaşadıklarını da içeriyor. Hollywood yıldızlı oyuncularla dolu yapımın yönetmenliğini David Yates üstleniyor.
 
8- Manhattan’da Sihir (Enchanted) 2007
2007 yılında vizyona giren filmde, animasyon dünyasında yaşamakta olan Giselle, ülkenin şeytani ruhlu kraliçesi Narissa’nın üvey oğlu Prens Edward ile evlenmeye karar verince kraliçeyi karşısına alır ve ceza olarak insanların dünyasına sürgüne gönderilir.Kendisini bir anda New York’un acımasız jungle’ında bulan Giselle, Pamuk Prenses’in bile hayal edemeyeceği yöntemlerle olgunlaşmak zorunda kalacaktır. Çok da harika bir erkek olmayan Robert’a aşık olunca aşk ve evlilik gibi kavramların aslında ne kadar kırılgan ve çalkantılı olduğunu keşfedecektir…

9- Harry Potter Serisi 2001

Harry Potter , İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap olarak yazılan fantastik romanlardan uyarlanan  film serisidir. İngiltere’deki bir sihirbazlık okulunda yaşanan maceraları konu alan milyonlarca hayranı olan filmdir.

10-Pers Prensi: Zamanın Kumları (Prince Of Persia: The Sands Of Time) 2010

İzlerken keyif alacağınız serüven ve sihir dolu bir film daha, Haylaz bir prens olan Prens Dastan istemeden de olsa gizemli bir prensesle güç birliği yapmak zorunda kalacaktır. Birlikte, zamanı tersine çevirebilen Zamanın Kumları’nı açığa çıkarabilecek ve sahibinin dünyaya hükmetmesini sağlayabilecek olan eski bir hançeri korumak üzere karanlık güçlere karşı bir yarış içine girerler. Prens Destan üzerine atılan iftiradan da kurtulmak için Kral Olan abisine gerçekleri anlatmaya çalışacaktır.
 

11- İnanılmaz Sihirbazlar (The Incredible Burt Wonderstone) 2013

Las Vegaslı sihirbaz Burt Wonderstone iş ortağını kaybettikten sonra yavaş yavaş düşüşe geçmeye başlamış ve şovunu bir sokak sihirbazına kaptırmıştır. Yeniden sahnelere dönmeye çalışacaktır.

12- Yüzüklerin Efendisi Serisi (The Lord of The Rings) 2001

John Ronald Reuel Tolkien’in yazdığı Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) adlı fantastik edebiyat serisinden uyarlanarak çekilmiş Peter Jackson imzalı üç seriden oluşan gelmiş geçmiş en iyi filmler listesinde zirvelerdedir. Dünya’yı karanlığa gömmek isteyen kötülüğe ayit insanlığın kaderini değiştirecek bir güç yüzüğünün  yok edilmesi için verilen mücadele anlatılıyor. Frodo, büyücü Gandalf ve dostlarının büyük macerasını izlemeyen çok şey kaybetmiştir.
 

13- Mumya (The Mummy) 1999

Mumya, antik bir şehri bulmaya çalışan iki kardeşin hikayesini anlatıyor. Yıl 1923… Amerikalı bir serüvenci olan Rick, bir antik mısır şehrini bulmak isteyen İngilizlerin rehberliğini yapmaktadır. İki İngiliz kardeşin bir tanesinin tek derdi ulaşmayı hayal ettiği hazinelerken ötekisi bilimsel bir çalışma yapmak üzere bu yolculuğa kabul etmiştir. Bilmedikleri şey ise binlerce yıl önce bu topraklarda yaşanan olaylardır. Diri Diri gömülen Hom-Dai, korkunç infazı esnasında geri dönmeye yemin etmiştir. Şehre varan üçlü, korkunç kara-büyüyü uyandırmak üzeredirler…

14- Sihirbazın Çırağı (The Sorcerer’s Apprentice) 2010

Balthazar Blake, Manhattan modern dünyasında usta bir sihirbazdır ve şehri Maxim Horvath’tan korumaya çalışmaktadır. Bunu yalnız yapamayacağı için Dave Stutler’ı yanına alır ki bu adam, ilk bakışta ortalama bir tiptir. Ancak kendisinin, isteksiz hamisi gibi gizli potansiyeli vardır. Dave, ona sihirbazlık sanatına dair her türlü eğitimi verecektir. Sonrasında bu iki benzemez ortak,  karanlığın güçleri, ortalığı talan etmeden önce onları durdurmak zorundadırlar. Bu sırada Dave, hayalindeki kız olan Becky’nin kalbini kazanmanın da mücadelesini vermek zorundadır. 
 

15- Sihirbazlar Çetesi (Now You See Me) 2016

Sihirbazlık gösterisi yaptıkları sırada banka soyabilen dünyanın en iyi sihirbazlarından oluşan bir çetenin, peşine takılan FBI ile olan heyecanlı macerasını anlatacak harika bir film…
 
KAYNAKBURDA

Benzer İçerikler
SanatSİNEMA

Süper Kahramanlara Benzeyen Türk Ünlüler

SİNEMA

Tüm Zamanların En İyi Yetişkin Erotik İçerikli 35 Filmi

SİNEMA

Gelmiş Geçmiş En İyi 50 Korku ve Gerilim Filmi

SİNEMA

IMDb Sıralamasına Göre En İyi 30 Hint Filmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir