SİNEMA

Tüm Zamanların En İyi Yetişkin Erotik İçerikli 35 Filmi

Gelmiş geçmiş en çok izlenen eotik filmlerini sizler için listeledik. Geniş açıklamalar sunarak seçimlerinizi yapmanıza yardımcı olmaya çalıştık..

35- Caligula (1979) – IMDb 5,3

Roma İmparatoru Caligula’nın zalimliklerini ve sapkınlıklarını anlatan filmdir. Tinto Brass tarafından çekilmiştir. İmparatorluk içinde yaşanan iktidar mücadelesi, ihanet ve kıskançlık konularını işleyerek tarihi bir dönem filmi özelliği taşısa da bu türü seven izleyicinin kaldıramayacağı derecede çıplaklık ve şiddet içermektedir..

34- Big Love (2012) – IMDb 5,4

Polonya yapımı bir filmdir. Filmde büyük bir aşk konu edilmekte ve aşk sevgi ön plana çıkmaktadır. Genç kızın (Alexandra Hamkało) kendinden büyük (Antoni Pawlicki) ile tesadüfen tanışmaları tutkulu bir aşka dönüşecektir ancak kıskançlık bu ilişkiyi tehlikeli bir çıkmaza doğru sürükleyecektir.

33- Le règne de la beauté-Güzelliğin Hanedanlığı (2014) – IMDb 5,4

Oldukça gösterişli bir eve sahip olan, hayat standartları yüksek, konforuna düşkün, güzel bir kadınla evli ve aynı zamanda da hem çekici hem de yakışıklı Luc’un tek sorunu her daim daha fazlasını istemek olmuştur. Sahip oldukları ne yazık ki bu genç adama yetmemektedir. Fakat bu ihtirası kendisini çok daha derin bir karanlığın içine sürükleyecektir. Arcand bu filminde Kanada’nın sosyal yapısına dair önemli sözler sarf ederken, başrol oyuncusu Éric Bruneau da harika bir performans çıkarıyor.


32- Panama (2015) – IMDb 5,4

Erotik drama tarzındaki filmde, Jovan sık sık Maja ile görüşmeye başlar. Maja’nın gizemli ve tuhaf davranışları yavaş yavaş Jovan’ı kuşkulandırmaya başlar. Jovan videolar izleyerek ve makaleler okuyarak Maja’nın paralel hayatıyla ilgili ayrıntıları keşfeder. Yalanlar, kıskançlık ve tutku dolu bir dünyaya sürüklenen Jovan, sonunda Maja’nın esasında kim olduğu gerçeğiyle karşılaşacaktır.


31- Monamour (2006) – IMDb 5,4

Ünlü İtalyan yönetmen Tinto Brass’ın Yönetmen koltuğunda olduğu filmin konusu; Dario Milonu bir yayıncıdır. Mantona Kitap sergisine katılır . Tatminsiz karısı Marta ise kendisiyle yeterince ilgilenmediği için kocası Dario dan şikayetçidir .Marta kocası Dario meşgulken fotoğraf sanatçısı Leon la tanışır ve kocasını aldatır.


30- Killing Me Softly (2002)- IMDb 5,5

Başarılı bir iş hayatı ve birlikte yaşadığı hoş bir sevgilisi olan Alice web sayfası tasarımları yapan genç ve güzel bir kadındır.Son derece düzenli ve mutlu görünen hayatı, hakkında hiçbirşey bilmediği yakışıklı, etkileyici ve gizemli biri olan Adam ile tanışmasıyla birlikte çok farklı bir biçimde değişmeye başlar.


29- Q (2011) – IMDb 5,5

Ülke çapındaki bir ekonomik krizden ötürü toplumsal bağlarda bozulmalar olan bir ortamda, bir grup insanın hayatı, şehveti sembolize eden bir karakter olan ” Cecile” ile tanıştıktan sonra alt üst olacaktır.


28- Ahlaksız Teklif (1993) – IMDb 5,9

1990’ların en kült yapımlarından biridir.Birbirlerine çok aşık bir çift evlenirler .Kadın bir emlak brokeridir, adamsa başarılı bir mimardır. kadın hayallerindeki evi inşa edebilecekleri muhteşem bir yer bulur ve işe koyulmak için bankadan kredi alırlar. Ancak sahip oldukları her şeyi kaybederler. Şanslarını son olarak kumarda denemek isteyen çift Las Vegas’a gider; fakat burada da kazanamazlar. Her şeylerini kaybettiklerini düşündükleri sırada bir milyoner, kadına 1 milyon dolar karşılığında bir gece kendisiyle beraber olmayı teklif eder. İklilemde kalan karı-koca, geleceklerini kurtarmak için sonunda teklifi kabul ederler.Bu karar ilişkilerini de derinden sarsacaktır..


27- Elena Undone (2010) – IMDb 6

Başarılı bir seneryo, başarılı bir yapım , kader birbirinden tamamen farklı 2 kadını karşı karşıya getiecektir ve onların aşk, yaşam ve kişinin ruh gücü gibi önyargılı kavramlarını paramparça edecektir…


26- Dokuz Buçuk Hafta 9.5 Weeks (1986) – IMDb 6

Elizabeth (Kim Basinger), New York’taki bir sanat galerisinde çalışmaktadır. Bir gün gizemli bir adam olan John (Mickey Rourke) tarafınca baştan çıkarılacaktır. Zaten gerçek aşkın arayışında ve bu adamın çekiciliği onu kendine doğru çekecektir. Bu tutkulu ilişki 9 buçuk hafta boyunca sürecek ve Elizabeth’in cinsel dünyasında yeni bir dönem başlayacaktır..

25- Mahremiyet (2001) – IMDb 6,1

Claire ve Jay Çarşamba günleri buluşuyorlardı. Yalnızca sevişmek için… Konuşmadan, birbirlerinin vücutlarını ve arzularını paylaşarak. Bir gün Claire ortalarda kaybolur. Jay onun hakkında aslında hiçbir şey bilmediğini ve gizemli sevgilisini ne kadar çok merak ettiğini fark eder.


24- Aşk (2015) – IMDb 6,1

1 Ocak, sabahın erken saatleri. Telefon çalar. Murphy, genç karısı ve 2 yaşındaki çocuğunun yanından kalkar ve telesekreter mesajını dinler: Electra’nın annesinin sesi endişelidir ve kızı hakkında bir şey duyup duymadığını sormaktadır. Electra bir süredir kayıptır. Annesi, onun başına kötü bir şey geldiğinden şüphelenmektedir. Uzun ve yağmurlu bir günün sonunda Murphy, kendisini evinde yalnız bulur; hayatının aşkıyla, Electra ile 2 sene boyunca yaşadığı hatıraları anımsamaktadır. Verilmiş sözler, oynanmış oyunlar, yapılmış taşkınlıklar ve hatalarla dolup taşan bir tutku yeniden alev almaktadır.


23- En la cama (2005) – IMDb 6,2

Bir parti sonrası kendilerini bir otel odasında bulan Daniela ve Bruno tüm kimliklerinden sıyrılmış, birbirlerinin isimlerini bile bilmeyen, sadece o otel odasında var olan iki yabancıdır. Yani her şey olması gerektiği gibidir; fakat aradıkları sadece bir cinsel birliktelik midir? Film, tek gecelik ilişki durumu üzerinden ilişkiler, aşk, seks gibi kavramlar üzerine düşünmeye teşvik eder ve film boyunca karakterlerin önceki ilişkilerinin, kişisel sınırlarının, gizliliklerinin ve entrikalarının birbirleri üzerinde yarattığı etkilere şahit oluruz.


22- Shortbus (2006) – IMDb 6,4

Rob ve Sophia çok mutlu bir çifttir fakat Sophia hayatında hiç orgazm olamamıştır. Bu ironik durum onun peşini iş yaşamında da bırakmaz çünkü kendisi bir çift danışmanıdır ve bu tür sorunları kendi hastalarında da görmektedir. Hastalarından ikisi, Jamie ve James, 5 senedir birbirlerine sadık kalabilmiş bir gay çifttir. Fakat James artık bu ilişkiye başka erkekleri de katmak istemektedir. Ceth bu aileye katılabilecek çok uygun bir insandır; fakat caddenin diğer tarafında oturan röntgenci Caleb’in bu konudaki düşünceleri çok daha farklıdır. Jamie’lerin kışkırtmasıyla Sophie, Severin’i ziyaret eder.


21- Çarpışma (1996) – IMDb 6,4

Film modern dünyanın insanının teknolojinin içinde nasıl kimliksizleştiğini ve insanın yine teknoloji aracılığı ile kendisini yeniden keşfetmesini vurguluyor. Seks ve araba bu filmde birer simgeden ibaret. 1996 Cannes Film Festivali Jüri Özel Ödülü sahibi Çarpışma tartışmalara neden olmuş, olumlu olumsuz bir çok eleştiri almıştı. Zaman içinde kült filmler arasında yerini aldı.


20- Genç ve Güzel (2013) – IMDb 6,7

Isabelle yaşıtları ve arkadaşlarından farklı olmayan, onlar gibi okul ve ev arasında sıradan bir hayat sürdüren onyedi yaşındaki bir genç kızdır. Annesi ve üvey babasıyla birlikte yaşadığı aile hayatında dile getirmediği sorunlarla ve çelişkiler yaşayan Isabelle, bu rutinlerden ve sıkıntılardan kurtulmanın yolunu önemsizce verdiği bir kararda bulur. Isabelle, ihtiyacı olmadığı halde, para karşılığında kendinden yaşça büyük adamlarla birlikte olmaya başlar. Başlarda önemsiz bir macera gibi görünen ancak zamanla vazgeçemediği bir takıntıya dönüşen bu durum, genç kızın cinselliği keşfetme ve hayatını bu şehvet üzerine kurmaya başlamasına neden olur…


19- İtiraf: Bölüm 2 (2013) – IMDb 6,7

Lars von Trier’in tartışma yaratan Nymphomaniac filminin ikinci, devam bölümü. Yönetmen koltuğunda Lars von Trier oturuyor ve baş rol oyuncuları arasında Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Willem Dafoe gibi isimler yer alıyor …


18- Sadakatsiz (2002) – IMDb 6,7

Dönemin en çok izlenen erotik içerikli aldatma filmi. Edward ve Connie Sumner mükemmel bir evlilik hayatı yaşıyan bir çifttir. Orta yaşlı, 8 yaşında çocukları olan bir aile, bir köpek ve bir hizmetçi. Daha ne isteyebilirlerdi ki.. New York’ta mutlu bir yaşam devam ederken sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Hangi yaşam kolaydır ki zaten? Connie bir gün sokakta bir yabancıyla karşılaşır ve hayatı değişir. Bu Connie’nin kaderi midir yoksa bir tesadüf müdür bilinmez ama onun tutkusu haline gelmiştir…


17- Ölesiye (1992) – IMDb 6,8

Bir parlamento üyesi olan Dr. Fleming, oğlunun nişanlısı Anna’ya tutkulu bir şekilde aşık olur. Tamamen takıntılı bir şekilde, hayatının geri kalanını her şeyden vazgeçmeye razı olarak onunla geçirmek istemektedir. Ancak Anna onun bunu yapmasına izin vermez ve oğluyla evlenmesinin bütün bu olayların örtebileceğini düşünür. Fakat işler düşündükleri kadar kolay ilerlemez. Sonunda ilişkileri ortaya çıkar ve artık bu büyük yıkımla başa çıkmak zorundadırlar..


16- Sevgili (1992) – IMDb 6,9

Liseli bir Fransız kız, Mekong nehrindeki bir vapurda zengin bir Çinli ile tanışır ve onun birlikte yolculuk etme teklifini kabul eder. Sonrasında genç kız, adamın garsoniyerine gidecek ve ilk aşkı orada yaşayacaktır. Irklar arası sürtüşmenin, para ve statü gibi değerlerin şekillendirdiği bu tutku dolu ilişki, Çinli adam için ömür boyu unutulmayacak gerçek aşk anlamını taşıyacaktır.


15- Temel içgüdü (1992) – IMDb 6,9

Eski rock starı ve San Fransisco gece kulübü sahibi Johnny Boz yatağında öldürülmüş olarak bulunur. Dedektif Nick Curran, cinayeti araştırmakla görevlendirilir. Catherine Tramell ise meşhur bir yazardır ve cinayet şekli kendi kitaplarından birinde anlattığı bir hikayeyle birebir aynıdır. Polis 2 olasılık üzerinde yoğunlaşır. Katil ya yazarın kendisidir ya da onun romanlarını yakından takip eden bir okuyucusu. Nick’in eski sevgilisi olan Beth, şüpheleri Catherine üzerine yoğunlaştırmaya çalışırken, bir anda şüphe oklarını kendi üzerinde bulur.


14- Lolita (1997) – IMDb 6,9

Film kızından faydalabilmek için ev sahibesi ile evlenen bir adamın hikayesini anlatır.Üç kısa cümle ile; yasak aşk,akıl almaz bir cazibe ve bunlar için ödenen en yüksek bedel. Zamanın kült filmlerindendir.


13- İtiraf: Bölüm 1 (2013) IMDb 6,9

Joe isimli kadının doğumundan itibaren 50 yaşına gelinceye kadar başında geçen olayların, cinsel yaşamı odaklı anlatılacağı Lars Von Trier’in son filmi. 2 bölüm halinde izleyicilerle buluştu Nymphomaniac, dünya sinema kamuoyunda çok büyük tartışmalar yaratan cinsel içerikli bir filmdir.


12- Duygu imparatorlugu (1978) – IMDb 7

Film Japonya’da 1936 yılında gerçekten yaşanmış bir olayı anlatıyor.. Çalıştığı evin hanımının kocasıyla cinsel bir deneyim yasayan bir çalışanı konu eden filmi izlemenizi tavsiye ederiz.


11- Paris’te Son Tango (1972) IMDb 7

Jeanne, evlilik hazırlıklarını sürdürürken bir yandan da evlenince oturmak için bir ev aramaktadır. Bir gün çok beğendiği bir evi gezerken çok ilginç ve garip bir adamla tanışır. Paul, kendinden yaşça büyük ve tanıdığı bütün erkeklerden farklı bir adamdır. Aralarındaki çekime karşı koyamaz ve birlikte olurlar. Dışarıdaki hayatlarına dair hiçbir soru sormayacak ve hiçbir şey bilmeyeceklerdir. Bu, Paul’ün ilişkilerinin devam edebilmesi için koymuş olduğu bir şarttır. Paul’ün karamsar ruhuna karşılık Jeanne’in capcanlı gençliği, koydukları bu sert kurallara dayanamayacaktır..


10- Seks yalanlari (1989) IMDb 7,2

Graham, John’un uzun zamandır görüşmediği eski bir okul arkadaşıdır ve bir gün kadın düşkünü arkadaşı John, onun melek gibi karısı Ann ve arsız kardeşi Cynthia’nın hayatlarına aniden girer. Teker teker hepsi Graham’ın kişisel planına doğru çekilmeye başlarlar..


9- Utanç (2011) – IMDb 7,2

Başarılı oyuncularla dolu filmde, Brandon 30’lu yaşlarında New York’ta yaşayan, kelimenin gerçek anlamıyla seks bağımlısı bir adamdır. Fakat asi kız kardeşi onun yanına taşınınca Brandon’ın hayatı da beklenmedik biçimde değişecektir. Zira kız kardeşi Sissy (Carey Mulligan) ikisinin de geçmişinden gelen acı dolu hatıraları da beraberinde getirecektir..


8- Düşler, Tutkular ve Suçlar (2003) IMDb 7,2

1968 Fransa’da politik çalkantılar başınalmış gitmektedir. Bu dönem içerisinde üç öğrenci genç hayatlarını ve cinsel anlamda hislerini test ettikleri ve nereye kadar gitmeye cesaret ettiği gösteren bir filmdir. Isabelle ve kardeşi Theo, anne ve babalarının tatile çıkmasına fırsat bilerek eve arkadaşlarını davet eder. Evlerine davet edilen Matthew ve Isabelle arasında sıcak anlar yaşanacaktır.


7- Auf das, was wir lieben (1983) IMDb 7,3

15 yaşındaki Suzanne (Sandrine Bonnaire) için seks, isyanının ifadesidir – berbat ebeveynlerinin evinde yaşamaktadır. Sürekli değişen seks partnerleri ile hiçbir sevgi bağı yoktur. Ancak, Suzanne Luc’un (Cyr Boitard) adında birine aşıktır.


6- Dönüş Yok (2002) – IMDb 7,4

Paris’te oldukça pis bir arka sokak barı… İçeriden dışarıya çıkan sedyeler, ambulans ışıkları ve yaşanmış kanlı bir gece… Bu gecenin kurbanları, aslında bu gecenin sonunda değil başındalardır henüz. Hayatın kurgusu, bazen insanın zannettiği gibi ileri doğru değil, geriye doğru akar. Bütün günahlar, birer birer ortaya çıkacaklardır ve insanoğlu kendi pisliğiyle karşı karşıya gelecektir. Çekici oyuncu Monica Bellucci başrolde…


5- Gözü Tamamen Kapalı (1999) – IMDb 7,4

Evli bir çiftin psiko-seksüel meceralarını; kabuslarla dolu bir hayal alemini ve filmin sonunda aralanacak yüksek gerilimli bir esrar perdesini. Doktor William Harford (Tom Cruise), eşinin o güne dek gizlediği cinsel arzularını öğrenince, hayatında şüphe, korku ve cinsel keşiflerle dolu yeni bir sayfa açılır…


4- Maç Sayısı (2005) – IMDb 7,6

Genç tenis eğitmeni Chris Wilton (Rhys-Meyers), zengin bir ailenin oğlu olan Tom’a verdiği özel dersler sayesinde yüksek sınıftan insanlarla yakınlaşma şansına sahip olur. Tom’un kızkardeşi Chloe ile flört ederken, onun femme-fatale ve esrarengiz sevgilisi Nora’ya (Scarlett Johansson) aşık olur. Chloe ile evlendikten sonra da Nora ile yasak ilişkisi devam eder. Nora’ya sahip olmayı, aynı zamanda da evlilikle kazandığı zenginliğin devam etmesini istemektedir. Chris’in seçim yapması gerekmektedir. Aşk mı yoksa servet mi???


3- Gündüz Güzeli (1967) – IMDb 7,7

Yakışıklı ve varlıklı bir doktor ile Severine Serizy, para derdi olmadan yaşayan mutlu bir evliliği olan bir kadındır. Fakat eşinin kendisinin fiziksel ihtiyaçlarını karşılayamadığını düşünen Severine, cinsel fantezilerini bastırmak için gündüzleri bir genelevde çalışmaya başlar. 1967 yılına damga vurmuş erotik bir filmdir..


2- Mavi En Sıcak Renktir (2013) – IMDb 7,8

15 yaşındaki Adele’in emin olduğu iki şey vardır; o bir kızdır ve kızlar erkeklerle çıkar. Bir gün büyük meydanda Emma’nın mavi saçlarını farkediverir ve işte o an hayatının değişeceğini anlar. Kendi ergenlik sorularıyla yapayalnız, bakışlarını kendine ve başkalarının bakışlarını kendine çevirir. Emma’yla yaşadığı aşkı bir kadın olarak, bir yetişkin olarak yaşamaktadır. Fakat Adele ne kendisiyle ne ailesiyle ne de bu absürd dünyayla barış yapmayı becerememektedir.


1- Hizmetçi (2016) – IMDb 8,1

BİR dolandırıcı tarafından kiralanan bir hizmetçinin hanımefendisine duyguğu gizli aşkı konu ediyor. 1930’larda geçen hikayede kendisini Kont olarak tanıtan bir dolandırıcı, gizemli ve saf görünen Japon varis Leydi Hideko’nun zenginliğini ele geçirmek için onu kendisine aşık etmeyi planlar. Sook-hee’yi ise ona yardım etmesi için Leydi’ye hizmetçi olarak kiralar. Ancak bu hizmetçinin her şeyden habersiz hanımefendisine delicesine aşık olması işleri karıştıracaktır…

kaynakburda.net

Benzer İçerikler
SanatSİNEMA

Süper Kahramanlara Benzeyen Türk Ünlüler

SİNEMA

Gelmiş Geçmiş En İyi 50 Korku ve Gerilim Filmi

SİNEMA

IMDb Sıralamasına Göre En İyi 30 Hint Filmi

SİNEMA

IMDB Sıralamasına Göre En İyi 30 Jason Statham Filmi - Jason Statham Filmleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir