OtomobilTEKNOLOJİVideo

Yürüyen Araba Üretildi! Hyundai Elevate

Yürüyen Araba Hyundai Elevate

Dünya’nın önde gelen otomobil üreticilerinden olan Hyundai herkesi şaşırtan yeni bir proje başlattı. Hyundai tekerlek yerine yürüyen araba üretmeye başladı. Hyundai Elevate ismi verilen yeni araba tekerlekli araçların çıkamadığı zorlu yokuş ve kayalara tırmanabiliyor.

Bu yeni üretilen otomobilin yapılış amacı diğerlerinden oldukça farklı elbette. Daha çok sel, kasırga gibi doğal afetlerde hayat kurtarmak için geliştirilen Hyundai Elevate, yüksek yerlere kolayca tırmanabilirken, çukurlara girebiliyor ve yüksek manevra kapasitesiyle farkını ortaya koyuyor. Henüz konsept formda olan Hyundai Elevate, elektrikli otomobillerle robot teknolojilerinin karışımı sonucu ortaya çıkan teknoloji donanımlı bir araç. Robotik bacaklar sağa sola ve ileri geri geniş-serbest açılarla hareket ederken mevcut tekerlekler de normal yol koşullarında tipik elektrikli otomobil kullanım kolaylığıda sağlıyor..

Mesela, bir doğal afet sonrası örneğin; ‘Deprem’ bölgeye kurtarma ekipleri gitmesi gerekiyor. Fakat Yıkılan binaların oluşturduğu büyük molozlardan dolayı hiçbir itfaiye veya ambulans ne yazık ki çoğu yere ulaşamıyor. Ayrıca yetkililer tarafınca belirtilen bilgilere göre, söz konusu yürüyen aracın tekerleklerinin 360 derece de dönebildiği belirtildi…

Benzer İçerikler
Video

Mekan Sahiplerinden Dayak Yiyen Hırsızlar

BilimTEKNOLOJİ

Devrim Niteliğindeki Parmak İzi İle Sarhoşluk ve Uyuşturucu Testi Geliştirildi

TEKNOLOJİUzay

400 Kişilik Yapay Yerçekimli Uzay Oteli 2025'te Hizmete Başlayacak

Cep MobilTEKNOLOJİ

Sağlamlığı ile Gündem Olan LG Q70'in Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir